Kraska: myślę, że Niedzielski pozostanie ministrem zdrowia. Idzie trudny czas, "sternik musi być na okręcie"

2022-01-18 09:16 aktualizacja: 2022-01-18, 11:24
Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceminister w jego resorcie Waldemar Kraska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceminister w jego resorcie Waldemar Kraska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Adam Niedzielski jest i myślę, że będzie ministrem zdrowia. Przed nami bardzo trudny czas, więc sternik musi być na okręcie - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Adam Kraska.

RMF FM podało we wtorek rano, że minister zdrowia Adam Niedzielski od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją obecność w rządzie.

Kraska, pytany w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski o to, czy Niedzielski jest jeszcze jego szefem i ministrem zdrowia, odparł: "tak i myślę, że będzie".

Dopytywany o to, czy Niedzielski zagroził dymisją, Kraska zauważył, że nie był przy rozmowach Adama Niedzielskiego z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

"To pytanie jest bezpośrednio do pana ministra (...) Przed nami jest bardzo ciężki, trudny czas, więc sternik musi być na okręcie" - podkreślił Kraska.

Jednocześnie zastrzegł, że minister Adam Niedzielski jest zdeterminowany, aby ustawa o weryfikacji covidowej była dalej procedowana.

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec poselskiego projektu o weryfikacjo covidowej złożonego w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.

11 stycznia sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

jjk