Powstanie filmowa biografia legendarnego komika Groucho Marxa

2022-02-02 15:59 aktualizacja: 2022-02-02, 16:00
Groucho Marx, fot. Domena publiczna
Groucho Marx, fot. Domena publiczna
Kolejną legendarną postacią kina, która doczeka się swojego filmu biograficznego będzie komik Groucho Marx. Marx będzie bohaterem filmu „Raised Eyebrows” („Uniesione brwi”), który wyreżyseruje Oren Moverman. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Steve’a Stoliara zatytułowanej „Raised Eyebrows: My Years Inside Groucho’s House” („Uniesione brwi: Moje lata spędzone w domu Groucho”. Autorami scenariusza są Moverman i Stoliar.

Jak informuje portal „Variety”, akcja „Raised Eybrows” rozgrywać się będzie pomiędzy 1973 i 1977 rokiem. To właśnie wtedy Steve Stoliar, w którego rolę wcieli się Charlie Plummer, został zatrudniony jako sekretarz i archiwista starzejącego się i wątłego Marksa. Stoliara zatrudnia Erin Fleming (w tej roli Sienna Miller) – długoletnia menadżerka komika, z którą łączył go kontrowersyjny romans.

Dla Movermana, któremu rozgłos przyniósł dramat „W imieniu armii” z 2009 roku, nie będzie to pierwszy film biograficzny w karierze. Wcześniej był autorem scenariusza filmu „Love & Mercy”, który opowiadał o wokaliście grupy „The Beach Boys”, Brianie Wilsonie.

„To przyjemność, zaszczyt, odpowiedzialność i pewnie jeszcze coś, móc pracować z tak znakomitą obsadą nad historią, która, mam taką nadzieję, przedstawi na nowo geniusz Groucho Marksa w sposób prowokacyjny i rozrywkowy. Steve Stoliar dał światu niesamowity wgląd w minioną epokę” – mówi Overman.

Rola Groucho Marksa będzie powrotem na ekran laureata Oscara za rolę w „Blasku”, Geoffreya Rusha. Ostatni raz można go było oglądać w „Chłopcu z burzy” z 2019 roku. Już wtedy musiał zmagać się z zarzutami o przestępstwa seksualne, o które oskarżył go m.in. znany z serialu „Orange Is the New Black” Yael Stone.

Znany ze swoich charakterystycznych, domalowanych wąsów Groucho Marx wraz z braćmi tworzyli legendarną grupę komików znanych jako bracia Marx. Wystąpili m.in. w takich filmach jak „Małpi interes”, „Kacza zupa”, „Noc w operze” oraz „Dzień na wyścigach”. (PAP Life)

js/