Olimpiada w Pekinie. Polki odpadły w eliminacjach w short tracku na 500 m. Maliszewska nie wystąpiła

2022-02-04 20:53 aktualizacja: 2022-02-05, 14:24
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Wszystkie trzy Polki, które wystartowały w eliminacjach wyścigu na 500 m w short tracku podczas zimowych igrzysk w Pekinie, odpadły na tym etapie. Do rywalizacji nie przystąpiła Natalia Maliszewska, która ponownie otrzymała pozytywny wynik testu na Covid-19.

Patrycja Maliszewska, starsza siostra Natalii, zajęła trzecie miejsce w swojej serii z czasem 44,130. Z kolei Kamila Stormowska i Nikola Mazur były ostatnie w swoich biegach uzyskując - odpowiednio - 44,053 i 43,732. 

Awans do ćwierćfinału wywalczyły po dwie najlepsze zawodniczki z każdej serii oraz cztery z trzecich lokat z najlepszymi czasami. Najlepszy wynik w całej stawce uzyskała Holenderka Suzanne Schulting. Złota medalistka igrzysk z Pjongczangu na dystansie dwukrotnie dłuższym uzyskała w sobotę 42,379 i ustanowiła tym samym rekord olimpijski.

Maliszewska nie wystartowała 

Jedną z faworytek rywalizacji na 500 m miała być w Pekinie Natalia Maliszewska, ale przez większość czasu w ostatnim tygodniu przebywała w hotelu izolacyjnym ze względu na pozytywne wyniki testów. W nocy z piątku na sobotę czasu lokalnego 26-letnia zawodniczka wróciła do wioski olimpijskiej, ale przed startem w eliminacjach znów otrzymała pozytywny rezultat badania, co wykluczyło ją ostatecznie z sobotniej rywalizacji.

"Rywalizująca w short tracku Natalia Maliszewska nie przystąpi ostatecznie do sobotnich eliminacji wyścigu na 500 m podczas zimowych igrzysk w Pekinie, po tym jak kolejny test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny" - poinformował wcześniej Polski Komitet Olimpijski.

kgr/mmi/