O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

US Open: siódmy ćwierćfinał Nadala w Nowym Jorku

Najwyżej rozstawiony Rafael Nadal pewnie pokonał Ukraińca Aleksandra Dołgopołowa 6:2, 6:4, 6:1 w 1/8 finału US Open. Hiszpański tenisista po raz siódmy znalazł się w najlepszej "ósemce" nowojorskiego turnieju wielkoszlemowego.

Rafael Nadal of Spain serves to Alexandr Dolgopolov of Ukraine during the eighth day of the US Open Tennis Championships at the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 04 September 2017. The US Open runs through September 10. *** Local Caption *** 53000073 Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE
Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE / Rafael Nadal of Spain serves to Alexandr Dolgopolov of Ukraine during the eighth day of the US Open Tennis Championships at the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 04 September 2017. The US Open runs through September 10. *** Local Caption *** 53000073 Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Dołgopołow jedynie w drugiej partii sprawił nieco więcej kłopotów faworytowi. Jedyne w tej odsłonie przełamanie Nadal zanotował w 11. gemie.

31-letni Hiszpan w poniedziałek zanotował 50. wygrany mecz w US Open. W ostatnich dniach radzi sobie coraz lepiej. W drodze do ćwierćfinału stracił dwa sety - po jednym w drugiej i trzeciej rundzie.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z "dziewiątką" Belg David Goffin lub Rosjanin Andriej Rublow. Wielu miłośników tenisa czeka już jednak na półfinał, w którym Nadal może spotkać się ze Szwajcarem Rogerem Federerem (3.).

Poprzednio w ćwierćfinale US Open zawodnik z Majorki był cztery lata temu. Wówczas i w 2010 roku triumfował w tej imprezie. Łącznie ma dorobku 15 tytułów wielkoszlemowych. W tym sezonie cieszył się z sukcesu we French Open (zwyciężył w tym turnieju 10 razy). (PAP)

an/ pp/

Serwisy ogólnodostępne PAP