Holandia. Znaleziono ciała zaginionych Polaków

2022-02-07 12:28 aktualizacja: 2022-02-07, 18:08
Fot. PIROSCHKA OF THE WOUW PAP/EPA
Fot. PIROSCHKA OF THE WOUW PAP/EPA
Niderlandzka policja odnalazła zwłoki dwojga Polaków, którzy wyjechali do pracy w Holandii. Ostatni kontakt z zaginionymi mieszkańcami powiatu przeworskiego - 21-letnim Konradem M. i 20-letnią Wiktorią M. - ich rodzice mieli 31 stycznia – poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku Justyna Urban.

"Zgłoszenie zaginięcia wpłynęło do nas w czwartek 3 lutego" – przekazała PAP rzeczniczka komendy w Przeworsku. Z jej informacji wynika, że tożsamość jednej osoby już została potwierdzona i jest nią 21-letni Konrad M., natomiast nie można jeszcze stwierdzić, czy drugie ciało należy do dwudziestoletniej Wiktorii M.

Nie wiadomo co było przyczyną śmierci. "Jest to przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez holenderską policję" – poinformowała rzeczniczka.

Z informacji uzyskanej przez PAP od niderlandzkiej policji wynika, że zaginieni mieszkańcy powiatu przeworskiego, 21-letni Konrad M. i 20-letnia Wiktoria M., nie padli ofiarą przestępstwa. Ciała pary odnaleziono w sobotę w miejscowości Dronten w centralnej Holandii.

Konrad M. i Wiktoria M. wyjechali do pracy w Niderlandach

Konrad M. i Wiktoria M. wyjechali do pracy w Niderlandach. "Rodzice ostatni raz mieli z nimi kontakt 31 stycznia" – informowała wcześniej PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku Justyna Urban.

Zaginięcie pary zostało zgłoszone w ubiegły czwartek, a w sobotę holenderska policja odnalazła ich zwłoki na terenie gruntów rolnych w Dronten.

"Ciało kobiety znajdowało się w niewielkiej odległości od zwłok mężczyzny" – powiedział PAP w poniedziałek Remco van Straaten, rzecznik prasowy policji w Utrechcie. Potwierdził, że zwłoki zostały zidentyfikowane jako zaginieni Polacy.

"Nadal trwa dochodzenie w sprawie dokładnej przyczyny śmierci ofiar, jednak obecnie nic nie wskazuje na popełnienie przestępstwa" – dodał rzecznik.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

dsk/