"Adoracja bez Granic" dla pokoju między narodami
Organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski Pod Krzyżem zapraszają do włączania się w inicjatywę Adoracja bez Granic, która odbędzie się 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polega ona na 24 godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu.
"Adoracja bez Granic" nie jest inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski, zatem uczestnictwo w niej pozostawione jest do decyzji poszczególnych biskupów - poinformował PAP rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak.
W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.
"Powinniśmy tego dnia, z całych sił modlić się, by ta konsekracja została przyjęta przez Boga" - zachęcają organizatorzy inicjatywy "Adoracja bez Granic". Podkreślają, że jest to ważne dla "pokoju między narodami".
Zaznaczyli, że wojnę, która toczy się za wschodnią granicą, odczytują, "jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy". Wskazali, że wzorem mieszkańców Niniwy, chcą zwrócić się do Boga, jako wspólnota Kościoła "podejmując pokutę i wołając o zmiłowanie".
Wydarzenie "Adoracja bez Granic" rozpocznie się w piątek, 25 marca, o godzinie 17.00 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polega na 24 godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu" - czytamy w komunikacie.
Organizatorzy zaprosili parafie do włączenia się w inicjatywę, poprzez wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i zorganizowanie dyżurów wiernych.
Zachęcili również wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. "Jeśli będziemy w stanie łaski uświęcającej, Duch Święty może nas przeprowadzić przez ten trudny czas" - wskazali.
W inicjatywę "Adoracja bez Granic" włączyła się m.in diecezja ełcka. (PAP)
Autor: Magdalena Gronek
js/