O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Stalowa Wola: po ataku nożownika dwie osoby nadal w stanie krytycznym

W sobotę rano w szpitalach nadal przebywa siedmioro rannych w wyniku ataku nożownika, do którego doszło w piątek po południu w Stalowej Woli. Stan dwóch jest nadal krytyczny - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Stalowa Wola, 20.10.2017. Miejsce zdarzenia. W galerii handlowej w Stalowej Woli doszło, 20 bm. do ataku nożownika. 10 osób zostało poszkodowanych, jedna z nich - 50-letnia kobieta -zmarła. Śledztwo ws. ataku nożownika wszczęła prokuratura. (dd/cat) Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz / Stalowa Wola, 20.10.2017. Miejsce zdarzenia. W galerii handlowej w Stalowej Woli doszło, 20 bm. do ataku nożownika. 10 osób zostało poszkodowanych, jedna z nich - 50-letnia kobieta -zmarła. Śledztwo ws. ataku nożownika wszczęła prokuratura. (dd/cat) Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Siedem osób hospitalizowanych jest w szpitalach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu. Jak podała w komunikacie rzeczniczka, stan sześciu jest ciężki, w tym dwie osoby znajdują się w stanie krytycznym, a jedna w stanie stabilnym.

Dwie osoby, z dziewięciu, które od piątkowego wieczora pozostawały w szpitalach, zostały wypisane.

Nożownik to 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli. W piątek około godz. 15 zaatakował klientów galerii handlowej przy ul. Chopina w Stalowej Woli.

W wyniku jego ataku poszkodowanych zostało 10 osób, w tych siedem ciężko, z których jedna, 50-letnia kobieta zmarła. Mężczyznę ujęli klienci galerii i przekazali policji.

Prok. Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, która wszczęła postępowanie w sprawie ataku, zapowiedział w piątek wieczorem, że napastnikowi prawdopodobnie zostanie postawiony zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego. Czynności z udziałem zatrzymanego mają się odbywać w sobotę przed południem.

Policja zapewnia, że nic nie wskazuje na to, aby był to atak terrorystyczny lub wynikał z pobudek ideologicznych. Podała też, że mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

Ze względu na dużą liczbę świadków zdarzenia Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej uruchomił pomoc psychologiczną zarówno dla świadków, jak i rodzin osób poszkodowanych. Potrzebujący pomocy psychologicznej proszeni są o kontakt z dyrektor ośrodka Katarzyną Rogalą - 503047267.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaapelowała wczoraj za pośrednictwem mediów do wszystkich świadków, którzy telefonami filmowali to zdarzenie, aby uszanowali poszkodowanych i ich rodziny i nie publikowali filmów w internecie, ale przekazali je prokuraturze lub policji, ponieważ mogą pomóc w śledztwie. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ akw/

Serwisy ogólnodostępne PAP