Sprzedawał nielegalne sterydy i leki na potencję. W garażu miał magazyn wart kilka milionów

2022-03-29 15:52 aktualizacja: 2022-03-29, 16:07
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
32-latek podejrzany o pranie pieniędzy i wprowadzenie bez zezwolenia do obrotu medykamentów trafił na trzy miesiące do aresztu - poinformowała we wtorek podlaska policja. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

32-latka, mieszkańca gminy Piątnica (Podlaskie), policjanci z łomżyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali w ubiegłym tygodniu - podała we wtorek podlaska policja.

"Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Piątnica od 2021 roku sprzedawał nielegalne leki. Policjanci w jednym z garaży w Łomży zabezpieczyli 168 kartonów pełnych anabolików. W paczkach najczęściej znajdowały się sterydy i leki na potencję" - podała policja.

Policja ocenia, że szacunkowa wartość zabezpieczonych substancji to kilka milionów złotych. Nie podaje konkretnej kwoty.

Policjanci ustalili, że pieniądze pochodzące ze sprzedaży medykamentów trafiały do podejrzanego za pomocą przesyłek kurierskich. "Kurier wprowadzany w błąd dostarczał przesyłki we wskazane miejsca na terenie powiatu łomżyńskiego" - podała policja. Nie podaje więcej szczegółów.

"Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy dalszych zatrzymań" - poinformowała policja.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

mar/