O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

W wieku 112 lat zmarł Stanisław Kowalski – najstarszy Polak

W wieku 112 lat zmarł w Świdnicy (woj. dolnośląskie) Stanisław Kowalski, według mediów najstarszy mężczyzna w Polsce. Nestora pożegnała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Stanisław Kowalski. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Stanisław Kowalski. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Według mediów pan Stanisław był najstarszym mężczyzną w Polsce. "Po prostu nie mogę uwierzyć. Uwielbialiśmy się wzajemnie. Bo nie można było Go nie uwielbiać... Pan Stanisław Kowalski odszedł kilka dni przed swoimi 112 urodzinami" – napisała w portalu społecznościowym prezydent Świnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Stanisław Kowalski w 2014 r., mając 104 lat, przebiegł 100 m na stadionie lekkoatletycznym wrocławskiego AWF w 32,79 sekundy. Rekordu świata (29,83) w tej kategorii wiekowej nie udało mu się pobić, ale uzyskał najlepszy czas w Europie.(PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

mj/

Serwisy ogólnodostępne PAP