Media: co trzeci rosyjski wojskowy z brygady "buczańskich katów" walczył w Syrii

2022-04-06 11:23 aktualizacja: 2022-04-06, 18:12
Fot. slidstvo.info
Fot. slidstvo.info
Średnio co trzeci rosyjski wojskowy z brygady "buczańskich katów" walczył wcześniej w Syrii, broniąc reżimu Baszara el-Asada - pisze ukraiński portal Slidstwo.Info.

Według danych ukraińskiego wywiadu w okupacji Buczy, Irpienia i Hostomla w obwodzie kijowskim brali udział członkowie 155 brygady piechoty morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Rosjanie zabili tam setki cywilów.

"Średnio co trzeci rosyjski wojskowy z 155. Brygady Piechoty Morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej walczył w Syrii, broniąc reżimu Baszara el-Asada" - czytamy w materiale ukraińskiego portalu.

Serwis Slidstwo.Info doszedł do takich wniosków po przeanalizowaniu listy członków tej brygady, opublikowanej wcześniej przez ukraiński wywiad. Lista obejmowała dane 82 rosyjskich wojskowych. Co najmniej 24 z nich brało udział w wojnie w Syrii. Pozostali nie mogli uczestniczyć w wojnie w Syrii ze względu na swój wiek - byli za młodzi.

Dziennikarze podkreślają, że wielu żołnierzy wymienionych na tej liście jest w wieku 20-25 lat.

Rosyjscy wojskowi chwalili się w mediach społecznościowych, że odcinają uszy Ukraińcom, grożą zabójstwami i torturami - czytamy na portalu Slidstwo.Info. (PAP)

js/