Trzęsienie ziemi w Japonii i na Filipinach

2022-04-19 04:02 aktualizacja: 2022-04-19, 13:52
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. KIMIMASA MAYAMA PAP/EPA
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. KIMIMASA MAYAMA PAP/EPA
Trzęsienie ziemi o sile 5,4 nawiedziło we wtorek rano prefektury Ibaraki i Fukushima, a także inne części Japonii, ale jak dotąd nie zgłoszono żadnych szkód, poinformował rząd Japonii.

Trzęsienie ziemi o 8:16 czasu lokalnego zarejestrowało siłę 5 na siedmiostopniowej japońskiej skali intensywności sejsmicznej w północnym Ibaraki, podczas gdy w części prefektur Ibaraki, Fukushima, Tochigi i Saitama zarejestrowały 4.

Nie wydano ostrzeżenia o tsunami, podała japońska agencja meteorologiczna. Trzęsienie powstało w śródlądowej części Fukushimy na głębokości około 93 kilometrów, podała agencja.

Wstrząs spowodował, że szybkie pociągi Tohoku Shinkansen zatrzymały się awaryjnie, aby potwierdzić bezpieczeństwo. Ich ruch został wznowiony po 10 minutach, ponformowała East Japan Railway Co.

Według operatorów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w elektrowni atomowej Tokai nr 2 na wybrzeżu prefektury Ibaraki, a także w elektrowniach jądrowych Fukushima Daiichi i Daini.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 na wyspie Mindanao na Filipinach

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 nawiedziło we wtorek wyspę Mindanao na Filipinach, poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).

Trzęsienie miało miejsce na głębokości 10 km (6,21 mili), informuje EMSC. Nie ma informacji o ewentualnym zagrożeniu tsunami oraz stratach poniesionych w związku trzęsieniem ziemi.(PAP)

dsk/