Podkarpacka policja zatrzymała poszukiwanego dwoma listami gończymi

2022-04-20 12:43 aktualizacja: 2022-04-20, 13:15
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Policjanci z Niska na Podkarpaciu zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi mężczyznę, który od blisko 2 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 30-latek ma na swoim koncie m.in liczne kradzieże, uszkodzenie mienia i podpalenia.

Jak poinformowała w środę podkarpacka policja, informację o tym, że poszukiwany może być pasażerem osobowego fiata otrzymał we wtorek dyżurny niżańskiej komendy.

"Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca fiata przyśpieszył i zaczął uciekać" – podała policja.

Pojazd zatrzymał się dopiero wówczas, jak drogę zajechał mu inny radiowóz. W sumie autem podróżowało pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 36 lat. "Okazało się, że jednym z pasażerów był poszukiwany dwoma listami gończymi, wydanymi przez stalowowolski sąd, 30-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego" – zaznaczono w policyjnej notatce.

Mężczyzna ma na swoim koncie m.in. liczne kradzieże, uszkodzenia mienia i podpalenia.

Dodatkowo kierowca samochodu miał przy sobie woreczek strunowy wypełniony białym proszkiem, który po wstępnym badaniu okazał się być mefedronem. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Poszukiwany 30-latek, zgodnie z dyspozycją sądu, trafił do zakładu karnego. Natomiast 29-letni kierowca fiata odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale także za niezatrzymanie się do kontroli.(PAP)

Autor: Wojciech Huk

kgr/