Pies odgryzł ucho kobiecie w schronisku dla zwierząt

2022-05-06 17:54 aktualizacja: 2022-05-06, 17:59
Pies w schronisku. Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Pies w schronisku. Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
2O-letnia kobieta podczas odpracowywania kary sądowej w schronisku dla zwierząt została zaatakowana przez psa, który odgryzł jej ucho – potwierdził w piątek w rozmowie z PAP kierownik schroniska Jacek Kołata.

Jak dodał, kobieta weszła do boksu, choć została wcześniej przeszkolona i "wiedziała, że tego nie wolno jej robić, kiedy zwierzę przebywa w pomieszczeniu" - powiedział.

Do zdarzenia doszło 3 maja w schronisku dla zwierząt przy ul. Warszawskiej w Kaliszu. Tego dnia na terenie schroniska przebywał pracownik gospodarczy i 20-latka. Kobieta została skierowana do pracy w schronisku, ponieważ wcześniej Sąd Rejonowy w Kaliszu wymierzył jej karę w postaci prac społecznych.

"Zanim została dopuszczona do wykonywania pracy, odbyła szkolenie pod względem przepisów BHP" – powiedział Kołata. Podkreślił, że wiedziała, że czynności porządkowe w boksach może robić tylko pod nieobecność zwierzęcia.

"Tymczasem kobieta weszła do boksu, w którym przebywał pies. Zwierzę rzuciło się na nią i odgryzło jej prawie całe ucho" – powiedział szef przytuliska dla zwierząt.

Pies został skierowany na obserwację przeciwko wściekliźnie.

Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie zaopatrzono jej ranę.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu sędzia Edyta Janiszewska powiedziała PAP, że "osoby kierowane do pracy są ubezpieczone przez sąd".(PAP)

autorka: Ewa Bąkowska

mar/