Amber Heard uderzyła Johnny'ego Deppa w obawie o siostrę

2022-05-10 15:26 aktualizacja: 2022-05-10, 15:39
Amber Heard podczas rozprawy. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL
Amber Heard podczas rozprawy. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL
W kolejnym dniu trwającego już prawie miesiąc procesu, w którym Johnny Depp oskarżył Amber Heard o zniesławienie, swoje zeznania złożyła pozwana aktorka. I opowiedziała o karczemnej awanturze, w czasie której po raz pierwszy uderzyła swojego ówczesnego męża. Heard zrobiła to, bo bała się, że Depp zrzuci ze schodów jej siostrę.

Za nami kolejna rozprawa w procesie między Johnnym Deppem i pozwaną przez niego o zniesławienie Amber Heard. Tym razem aktorka opowiedziała o kłótni z marca 2015 roku, podczas której po raz pierwszy podniosła rękę na byłego męża. Jak twierdzi, zrobiła to ze strachu o życie swojej siostry, którą Depp próbował zepchnąć ze schodów.

„Kłóciliśmy się, a Whitney stała u szczytu schodów, próbując powstrzymać Johnny’ego przed wybuchem agresji. Wtedy Johnny wziął zamach. Nie zastanawiałam się ani chwili, zadałam mu cios prosto w twarz. Wcześniej nie uderzyłam go ani razu. Ale wtedy czułam, że muszę zareagować. To był impuls” – zeznała w sądzie Heard.

Tym impulsem była zasłyszana wcześniej przez nią plotka o tym, że Depp w podobny sposób potraktował kiedyś Kate Moss. „Dowiedziałam się, że Johnny zepchnął byłą dziewczynę ze schodów. Wydaje mi się, że chodziło o Kate Moss. Usłyszałam to od dwóch osób. Kiedy zobaczyłam, jak zamachnął się na moją siostrę, ta historia odżyła w moim umyśle” – wyjawiła Heard. Aktorka o wspomnianym incydencie po raz pierwszy opowiedziała w czasie procesu o zniesławienie, jaki Depp wytoczył wydawcy brytyjskiego tabloidu „The Sun” w 2020 roku. W publikacjach dziennika na temat rozwodu pary filmowy Jack Sparrow został określony mianem „żonobijcy”. Depp ów proces przegrał. 

Gwiazdor „Piratów z Karaibów” i słynna topmodelka w latach 90. uchodzili za jedną z najgorętszych par show-biznesu. W plotkarskiej prasie co rusz pojawiały się jednak doniesienia na temat gwałtownych kłótni, które finalnie doprowadziły do ich rozstania. Po jednej z karczemnych awantur aktor został aresztowany za zdemolowanie pokoju hotelowego. Funkcjonariusze policji mieli znaleźć go „w stanie odurzenia”. Burzliwy związek Deppa i Moss zakończył się w 1997 roku. Sam Depp wciąż utrzymuje, że „nigdy w życiu nie uderzył Amber Heard ani żadnej innej kobiety”. (PAP Life)