Opozycja składa wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości

2022-05-11 10:05 aktualizacja: 2022-05-11, 12:41
Zbigniew Ziobro, Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Zbigniew Ziobro, Fot. PAP/Darek Delmanowicz
W środę w Sejmie zostaje złożony wspólny wniosek klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i koła 2050 w sprawie wyrażenia wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - poinformował szef klubu KO Borys Budka.

Budka o wniosku poinformował na wspólnej konferencji w Sejmie z szefem klubu Lewicy Krzysztofem Gawkowskim i przewodniczącą koła Polska 2050 Hanną Gill-Piątek.

"Nie ma dziś większego szkodnika dla polskiej racji stanu aniżeli minister sprawiedliwości, prokurator generalny" - mówił lider klubu KO. "Człowiek odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską, za blokadę środków europejskich" - podkreślił Budka.

W jego ocenie, Ziobro nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie. "Dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie - posłowie i posłanki tych czterech ugrupowań - złożyć taki wniosek" - dodał poseł KO.

"Jestem przekonany, że wszyscy, którym zależy na poprawie stosunków z Unią Europejską, ale przede wszystkim na dobrze funkcjonującym wymiarze sprawiedliwości, ten wniosek poprą" - powiedział szef klubu KO. Poinformował, że wniosek liczy kilkanaście stron z zarzutami wobec Ziobry. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

kw/