Sztab Generalny Ukrainy: w Donbasie armia odparła 11 ataków rosyjskich

2022-05-17 07:31 aktualizacja: 2022-05-17, 12:00
Fot. AA/ABACA PAP (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. AA/ABACA PAP (zdjęcie ilustracyjne)
11 ataków rosyjskich odparła w Donbasie armia ukraińska w ciągu minionej doby; Rosjanie stracili m.in. pięć czołgów – podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie opisującym sytuację na froncie we wtorek rano.

Jak podał sztab, straty rosyjskie w Donbasie, na kierunku donieckim i ługańskim, obejmują także: sześć systemów artyleryjskich i 12 jednostek sprzętu opancerzonego.

Sztab poinformował przy tym, że Rosjanie nie przerywają natarcia na wschodzie, zwłaszcza na kierunku donieckim. "Lotnictwo przeciwnika prowadziło ostrzały obiektów infrastruktury cywilnej i wojskowej we wschodniej strefie operacyjnej i obiektów przemysłowych w głębi terytorium" - czytamy w komunikacie.

Na kierunku donieckim "wróg kontynuuje ostrzały z moździerzy, artylerii lufowej, systemów rakietowych, stosuje też lotnictwo" - dodał sztab.

Jak głosi komunikat, walki toczyły się w ciągu minionej doby w rejonie miejscowości Syrotyne (obwód ługański); Rosjanie prowadzili działania ofensywne w okolicach miejscowości Drobyszewe (obwód doniecki) i Wyskrywa (obwód ługański). (PAP)

mj/