Ziobro: prokuratura wystąpiła do sądu o areszt wobec ustalonych podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie

2022-05-20 18:07 aktualizacja: 2022-05-20, 22:29
Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Karol Zienkiewicz
Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Karol Zienkiewicz
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła 17 maja o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa aresztowania wobec ustalonych podejrzanych - poinformował w piątek szef Ministerstwa Sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro odnosząc się do swojej wcześniejszej informacji dot. zabójstwa na Nowym Świecie.

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła 17 maja o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa tymczasowego aresztowania wobec ustalonych podejrzanych. W tej bulwersującej sprawie trudno sobie wyobrazić inną decyzję" - napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Wcześniej o ustaleniu tożsamości dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie szef Ministerstwa Sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował na Twitterze.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała PAP, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże "ukrywają się przed organami ścigania". "Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy" - zaznaczyła prokurator Skrzyniarz.

W nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 maja) do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. "Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł" - zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

mar