Zakończyły sie poszukiwania 47-letniego kajakarza, który zaginął na Bugu

2022-05-21 20:32 aktualizacja: 2022-05-21, 23:41
Fot. PAP/Artur Reszko (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. PAP/Artur Reszko (zdjęcie ilustracyjne)
Ok. godz. 21.00 w sobotę zostały zakończone poszukiwania 47-letniego kajakarza, który zaginął na Bugu w okolicach Szumina. Akcja ma być wznowiona w niedzielę rano.

Jak poinformowała w sobotę mazowiecka policja, na Bugu w powiecie węgrowskim, przy niesprzyjającej pogodzie, przewrócił się kajak z dwoma osobami.

"Zgłoszenie otrzymaliśmy w godzinach popołudniowych. 10-latkowi, który płynął kajakiem udało się samodzielnie wydostać na brzeg i poprosić dorosłych o wezwanie pomocy" - powiedziała PAP mł. asp. Monika Księżopolska z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Wszystko wskazuje na to, że 47-letni wujek zabrał na wyprawę kajakową 10-letniego bratanka.

Służby natychmiast rozpoczęły działania. W sobotę w okolicach Szumina mężczyzny szukali policjanci, nurkowie z Państwowej Straży Pożarnej i psy tropiące z przewodnikami.

"Niestety, ze względu na zapadający zmrok, akcję na dzisiaj trzeba było zakończyć. Zostanie wznowiona rano" - przekazał ok. godz. 21.00 oficer prasowa węgrowskiej komendy. Dodała, że ma być użyta łódź z sonarem. Koryto rzeki przeszukiwać będą też płetwonurkowie.(PAP)

Autorka: Luiza Łuniewska

mj/