Czterech obywateli Ukrainy podejrzanych o oszustwa z wykorzystaniem płatności blik

2022-05-26 18:17 aktualizacja: 2022-05-26, 18:23
Policjanci zatrzymali podejrzanych o oszustwa
Policjanci zatrzymali podejrzanych o oszustwa
Stołeczni policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy przy pomocy bezimiennych ukraińskich kart usiłowali wypłacać z bankomatu pieniądze za pomocą płatności blik - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Nad sprawą pracowali policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Kilka dni temu funkcjonariusze podczas patrolu zatrzymali czterech obywateli Ukrainy w wieku 21-27 lat.

"Policjanci zauważyli, jak do bankomatu przy stacji benzynowej przy ulicy Grójeckiej podjeżdżają dwa samochody. Następnie dwóch mężczyzn, którzy wysiedli z pojazdów podchodzi do bankomatu i usiłuje wypłacić pieniądze. Uwadze funkcjonariuszy nie umknęło również, że trzeci mężczyzna pozostał w samochodzie i obserwował teren" - tłumaczył rzecznik KSP.

"Po chwili mężczyźni wsiedli do samochodów i ruszyli. Policjanci ruszyli za nimi i podjęli interwencję w momencie, kiedy obserwowani zatrzymali się przy ul. Słowiczej. W trakcie przeszukania i kontroli osobistej policjanci zabezpieczyli 54 bezimienne ukraińskie karty bankomatowe, wydruki z bankomatów oraz pieniądze w wysokości około 70 tysięcy złotych w różnej walucie. Należące do zatrzymanych pojazdy trafiły na policyjny parking" - podkreślił policjant.

Po zatrzymaniu dwóm obywatelom Ukrainy zostały przedstawione zarzuty oszustwa, natomiast kolejnym dwóm oszustwa komputerowego. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia odpowiednio na 8 i 5 lat.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. 

Autor: Bartłomiej Figaj

mar/