Uprawiał konopie indyjskie w szafie. Teraz posiedzi w celi

2022-06-07 13:09 aktualizacja: 2022-06-07, 13:24
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy aresztował 32-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu, w szafie uprawiał konopie indyjskie i posiadał prawie kilogram marihuany - poinformował we wtorek kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Policjanci pojechali pod ustalony adres zamieszkania 32-latka i późnym wieczorem zauważyli, jak podjeżdża on samochodem w to miejsce. Następnie weszli z nim do domu.

W jednym z pokojów policjanci odkryli uprawę konopi indyjskich w szafie. W specjalnym namiocie, wyposażonym w odpowiedni sprzęt, znajdowało się z sześć donic z krzewami konopi. 32-latek w mieszkaniu miał też susz rośliny w słoikach, a samochodzie jedną porcję marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie kilogram marihuany.

Po sprawdzeniu okazało się, że posiadacz narkotyków miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości marihuany, uprawy konopi indyjskich, a także kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował 32-latka na trzy miesiące. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Autor: Jerzy Rausz

mar/