Premier: rozpoczynamy program budowy hal sportowych. W najbliższych latach powstanie 1000 hal

2022-06-22 11:58 aktualizacja: 2022-06-22, 18:05
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Rafał Guz
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Rafał Guz
Rozpoczynamy program budowy hal sportowych, które będą wielofunkcyjne. W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby takich hal powstało tysiąc. W tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym 500 - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki w Raszynie (woj. mazowieckie) podczas konferencji prasowej wraz z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem zapowiedzieli rozpoczęcie "wielkiego programu budowy hal łukowych".

"To hale, które będą postawione w gminach miejsko-wiejskich, w gminach wiejskich, tam zwłaszcza, gdzie nie ma dziś jeszcze porządnej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia" - powiedział szef rządu.

Premier: to wielka szansa dla bardzo wielu młodych ludzi

Dodał, że "to wielka szansa dla bardzo wielu młodych ludzi, tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, dbają o swoje wychowanie fizyczne, ale też wszystkich tych, których my rodzice chcemy wyciągnąć sprzed telewizorów, sprzed komputerów, mediów społecznościowych do życia realnego i sportowego".

Jak wskazał Morawiecki "wiemy doskonale co się działo w pandemii Covid przez te dwa strasznie ciężkie lata". "Ilu młodych ludzi utknęło przed telewizorami, przed komputerami. Te hale sportowe będą te dzieciaki i młodzież wyciągać do zdrowszego życia" - podkreślił.

"Chcemy, aby tych hal powstało co najmniej tysiąc"

"W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby tych hal powstało co najmniej tysiąc. Żeby była hala wzorcowa (...). To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, ale także tenisa, po prostu hale wielofunkcyjne" - zapowiedział Morawiecki.

Jak poinformował premier "to będzie program, z którym ruszamy już teraz". "Już w tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym roku nasz plan, to wybudowanie 500 takich hal, w kolejnym roku - kolejne 500" - zapewnił.

"W małych miejscowościach są wspaniałe, sportowe talenty. Musimy je wydobyć. To jest nasze zadanie" - podkreślił Morawiecki. (PAP)

 

🔴 NA ŻYWO | Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

Posted by Kancelaria Premiera on Wednesday, June 22, 2022

 

Autorzy: Marcin Jabłoński, Rafał Białkowski

mj/