David Bowie z okazji 50. rocznicy wydania albumu "Hunky Dory" po raz drugi stał się wzorem dla... lalki Barbie

2022-06-30 18:38 aktualizacja: 2022-06-30, 18:40
Po raz drugi firma Mattel postanowiła zainspirować się postacią legendarnego Davida Bowiego. Chcąc uczcić 50. rocznicę wydania albumu „Hunky Dory”, wypuściła na rynek lalkę Barbie wzorowaną na jego charakterystycznej stylizacji z teledysku "Life of Mars?". Plastikowa podobizna muzyka wzbogaci kolekcję Signature. To prawdziwa gratka, dla kolekcjonerów pamiątek związanych z artystą.

Projektując lalkę inspirowaną brytyjskim muzykiem, i tym razem pomysłodawcy zdecydowali się sięgnąć po jeden z najbardziej charakterystycznych wizerunków Bowiego. Jak czytamy na stronie Mattel, spośród rozlicznych stylizacji muzyka wybór padł na pudrowo – niebieski garnitur. Strój lalki jest dokładną repliką tego, co muzyk miał na sobie w teledysku „Life on Mars?”, utworze pochodzącym z płyty, której wydanie Mattel postanowiła uczcić.

Poza wspomnianym już garniturem, lalka odziana jest w charakterystyczną pasiastą koszulę, krawat, buty na platformie. Oczywiście, nie mogło zabraknąć typowej dla Bowiego fryzury i niebieskiego makijażu oka. Za cały projekt odpowiadała Linda Kyaw-Merschon.

„To hołd dla Bowiego – jego strój, makijaż, rysy twarzy – miały w pełni naśladować wygląd artysty - lalka wciąż wygląda jak Barbie, ale również jak Bowie” - podkreśla Linda Kyaw-Merschon. Zabawkę w cenie 50 dolarów można kupić m.in. na stronie Mattele Creations. (PAP Life)

kgr/