W Nisku skręcono najdłuższy grzejnik aluminiowy w Polsce. Jego długość wyniosła 8 metrów i 4 cm

2022-07-06 15:47 aktualizacja: 2022-07-06, 18:54
Fabryka KFA Armatura w Nisku zatrudnia ponad 300 osób. Fot. Facebook/KFAArmatura
Fabryka KFA Armatura w Nisku zatrudnia ponad 300 osób. Fot. Facebook/KFAArmatura
W Nisku pracownicy zakładu KFA Armatura wspólnie z mieszkańcami skręcili grzejnik, który składał się ze 100 żeberek. Jego długość wyniosła 8 metrów i 4 cm, co stanowi rekord Polski. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez sędziego repezentującego w naszym kraju Księgę Rekordów Guinnessa.

Okazją do ustanowienia rekordu było 100-lecie istnienia KFA Armatura, firma produkuje w Nisku m.in. grzejniki aluminiowe.

Jak poinformowała PAP w środę Katarzyna Pluta z KFA Armatura, w pobicie rekordu zaangażowało się wiele osób.

"Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym ten nieco szalony pomysł mógł stać się rzeczywistością. Podziękowania należą się przede wszystkim naszym pracownikom, bez których nie byłoby możliwe techniczne przeprowadzenie całej operacji. I oczywiście mieszkańcom, którzy mimo upału z uśmiechem skręcali kolejne elementy grzejnika” – dodała.

W skręcanie grzejnika zaangażowało się kilkadziesiąt osób

W sumie w skręcanie grzejnika zaangażowało się kilkadziesiąt osób, w tym m.in. burmistrz Niska. Każdy mógł spróbować swoich sił, a w nagrodę otrzymywał specjalną koszulkę z informacją o rekordzie Polski. Powstały w ten sposób grzejnik został oficjalnie zmierzony przez certyfikowanego sędziego, który potwierdził, że długość grzejnika wynosi 8 metrów i 4 cm.

 

Przeżyjmy to jeszcze raz! 💙 Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wczorajszego ustanawiania Rekordu Polski...

Posted by KFA Armatura on Monday, July 4, 2022

Fabryka KFA Armatura w Nisku zatrudnia ponad 300 osób. W zakładzie produkowane są grzejniki aluminiowe oraz parawany i kabiny prysznicowe.(PAP)

Autor: Wojciech Huk

gn/