Dziś jest milionerką. Aktorka Jessica Alba o trudnym dzieciństwie: nie miałam zamiaru dalej wegetować
Znana amerykańska aktorka i modelka w najnowszym wywiadzie wróciła wspomnieniami do czasów swojej młodości. Alba wyznała, że w jej rodzinnym domu nigdy się nie przelewało, a rodzice ledwo wiązali koniec z końcem. Gwiazda postanowiła wówczas, że zrobi wszystko, by w przyszłości zapewnić sobie i bliskim bezpieczeństwo finansowe. „Chciałam lepszego życia. Nie miałam zamiaru cały czas wegetować” – stwierdziła.
Choć Jessica Alba nie należy już być może do hollywoodzkiej pierwszej ligi, a w kinowych superprodukcjach nie występowała od lat, nie sposób zaprzeczyć, że odniosła w branży sukces. Znana z takich produkcji, jak „Maczeta”, „Walentynki” czy „Sin City – Miasto grzechu” aktorka, na przestrzeni lat zdołała wypracować sobie status gwiazdy. Od pewnego czasu koncentruje się ona głównie na działalności biznesowej – dekadę temu założyła świetnie prosperującą firmę kosmetyczną specjalizującą się w produktach dla dzieci i niemowląt. W zeszłym roku The Honest Company zanotowała zyski na poziomie 319 mln dolarów. Jej wartość rynkowa szacowana jest obecnie na 550 mln dolarów.
W rozmowie z magazynem „Glamour” Alba wróciła wspomnieniami do czasów swojej młodości. Jak zdradziła aktorka, w jej rodzinnym domu w Kalifornii nigdy się nie przelewało, a rodzice ledwo wiązali koniec z końcem. Przyszła gwiazda ekranu nie miała jednak zamiaru godzić się ze swoim losem. „Dorastałam w trybie przetrwania. Moja rodzina nie miała żadnego finansowego zabezpieczenia, żyliśmy od wypłaty do wypłaty. Rodzice mówili: ‘Tu się urodziłaś, tak wygląda twoje życie. Nic na to nie poradzisz’. A ja myślałam sobie, że to jakieś totalne bzdury. Chciałam lepszego życia. Nie miałam zamiaru cały czas wegetować, być w tym trybie przetrwania. Ale nie miałam wygórowanych oczekiwań, więc porażka mi nie groziła” – wyznała.
Wymarzonego zawodu Alba zaczęła się uczyć już w wieku 11 lat. Wkrótce potem miała własnego agenta. Zadebiutowała w 1994 roku w komedii „Obóz marzeń”. Później przyszła pora na występy w reklamach i kolejne, coraz bardziej znaczące role – m.in. w popularnej komediowej serii „Tajny świat Alex Mack” i „Nowych przygodach Flippera”. Sportretowanie głównej bohaterki w serialu „Cień anioła” okazało się dla Alby przełomem w karierze – za swoją kreację otrzymała nagrodę Saturna oraz nominację do Złotego Globu. W 2008 roku aktorka wyszła za producenta filmowego Casha Warrena. Para doczekała się trójki dzieci. (PAP Life)
gn/