Sekretarz generalny PiS: zrobiliśmy wszystko, by wypełnić zobowiązania w sprawie KPO

2022-07-29 07:41 aktualizacja: 2022-07-29, 12:28
 Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, poseł tego ugrupowania Krzysztof Sobolewski przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.  Fot. PAP/Paweł Supernak
Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, poseł tego ugrupowania Krzysztof Sobolewski przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak
Zrobiliśmy wszystko, by wypełnić nasze zobowiązania omawiane w konsultacjach z Komisją Europejską w sprawie KPO; Komisja przyjęła i ogłosiła KPO, teraz my czekamy na realizację KPO i wypłacenie środków - mówi sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Sobolewski przez "GPC" został zapytany m.in. o relacje Polski z Komisją Europejską. Jak podkreślił, "z naszej strony zrobiliśmy wszystko, aby wypełnić nasze zobowiązania, które były omawiane w konsultacjach z Komisją Europejską w sprawie KPO (Krajowego Planu Odbudowy - PAP)".

"Komisja Europejska przyjęła i ogłosiła KPO. Teraz my czekamy na realizację KPO i wypłacenie środków, które są potrzebne gospodarce i przedsiębiorcom. To jest nasz komentarz. My już innych działań podejmować nie będziemy" - mówił polityk.

Zaznaczył jednocześnie, że "nie zostawimy też działań Komisji Europejskiej bez reakcji". "Uważamy bowiem, że łamie ona traktaty i działa wbrew prawu. Pieniądze z KPO się Polsce najzwyczajniej w świecie należą" - podsumował. (PAP)

an/