41-latek był poszukiwany 7 listami gończymi. Przed policją schował się w wersalce

2022-07-29 12:23 aktualizacja: 2022-07-29, 18:40
Poszukiwany przed policją schował się w wersalce Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Poszukiwany przed policją schował się w wersalce Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Policja z Sopotu zatrzymała 41-latka poszukiwanego 7 listami gończymi i 6 nakazami doprowadzenia. Mężczyzna przed policjantami ukrył się w wersalce.

Sopocka policja przekazała w piątek, że zatrzymała na terenie Gdańska 41-latka, który był poszukiwany listami gończymi i nakazami doprowadzenia.

Oficer prasowa KMP w Sopocie asp. sztab. Lucyna Rekowska poinformowała, że do zatrzymania doszło w czwartek w mieszkaniu na terenie Nowego Portu w Gdańsku. "Policjanci ustalili, że w lokalu przebywa poszukiwany mężczyzna i słyszeli też odgłosy dochodzące z mieszkania ale nikt nie otworzył drzwi, dlatego od razu wezwali na miejsce strażaków, by siłowo dostać się do środka" - relacjonowała Rekowska.

Dodała, że jedna z osób przebywających w mieszkaniu, kiedy usłyszała, że strażacy są w drodze otworzyła funkcjonariuszom drzwi. "W pokoju policjanci zatrzymali poszukiwanego 41-latka, który przed nimi schował się w wersalce" - przekazała oficer prasowa.

Mieszkaniec Sopotu poszukiwany był od 1,5 roku m.in. 7 listami gończymi i 6 nakazami doprowadzenia wydanymi przez sądy w Sopocie, Gdańsku i Gdyni.

"By uniknąć kary pozbawienia wolności zmieniał miejsca zamieszkania" - tłumaczyła Rekowska.

Policjanci ustalili, że 41-latek łącznie ma do odbycia karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży i uchylania się od obowiązku alimentacyjnego oraz wykroczenia.

Z mieszkania, w którym wynajmował pokój, zatrzymany 41-latek został przewieziony do sopockiej komendy, a następnie trafił do aresztu śledczego, by tam odbyć zasądzone kary pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

mar/