O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Niemcy. Powróci obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach

Niemieccy ministrowie zdrowia i sprawiedliwości, Karl Lauterbach i Marco Buschmann, uzgodnili projekt nowych regulacji dotyczących koronawirusa w ustawie o ochronie przed zakażeniami. Do dokumentu dotarł portal tygodnika "Spiegel". Projekt przewiduje m.in. obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach.

Fot. PAP/EPA/Sean Gallup
Fot. PAP/EPA/Sean Gallup

Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 października br. do 7 kwietnia 2023 roku.

Zgodnie z projektem, maseczki FFP2 lub porównywalne powinny być od października ponownie noszone w publicznie dostępnych pomieszczeniach. Z tej zasady zwolnione są dzieci poniżej szóstego roku życia, podobnie jak osoby, które nie mogą nosić maski ze względów medycznych. W szpitalach i placówkach opiekuńczych dodatkowo wymagany będzie test na obecność koronawirusa.

Obowiązek noszenia maseczek powinien nadal dotyczyć lokalnego transportu publicznego, a także podróży w pociągach dalekobieżnych oraz podróży lotniczych. W szkołach i świetlicach ponownie mają być noszone maseczki medyczne.

Jeśli sytuacja z infekcjami koronawirusem pogorszy się od października, maseczki będą obowiązkowe także w barach i restauracjach - pisze w środę portal tygodnika "Spiegel". (PAP)

mmi/

Zobacz także

  • Logo Deutsche Bank, fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK
    Logo Deutsche Bank, fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

    Przeszukania w siedzibie Deutsche Bank. Chodzi o podejrzenia nieprawidłowości podatkowych

  • Służby na miejscu strzelaniny, fot. PAP/EPA/Fabian Hoefig
    Służby na miejscu strzelaniny, fot. PAP/EPA/Fabian Hoefig

    Niemcy. Nie żyje domniemany sprawca dramatycznej strzelaniny pod Hamburgiem

  • Stacja kolejowa w Niemczech Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
    Stacja kolejowa w Niemczech Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

    Niemcy chcą zakazać alkoholu na dworcach kolejowych. Chodzi o bezpieczeństwo

  • Niemiecka policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/ANNA SZILAGYI
    Niemiecka policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/ANNA SZILAGYI

    Niemcy podniosły stopień zagrożenia terrorystycznego do wysokiego

Serwisy ogólnodostępne PAP