Zastraszana przez koronasceptyków lekarka popełniła samobójstwo. Australijskie władze zapowiadają zmiany w prawie

2022-08-06 19:54 aktualizacja: 2022-08-07, 11:17
Lisa-Maria Kellermayr. Fot. PAP
Lisa-Maria Kellermayr. Fot. PAP
Po samobójczej śmierci 36-letniej lekarki Lisy-Marii Kellermayr, zastraszanej przez koronasceptyków, wymiar sprawiedliwości Austrii i organy bezpieczeństwa w tym kraju mają być lepiej przygotowane do walki z nienawiścią w internecie.

Kellermayr, zaangażowana w walkę z pandemią Covid-19, przez wiele miesięcy była narażona na groźby śmierci ze strony koronasceptyków i w związku z tym zwróciła się o pomoc do policji. Gdy lekarka popełniła samobójstwo władze austriackie spotykają zarzuty o zbagatelizowanie jej próśb - pisze agencja dpa.

Minister sprawiedliwości Austrii Alma Zadic ogłosiła w sobotę, że będzie współpracować z ministrem spraw wewnętrznych Gerhardem Karnerem, aby zapewnić każdemu komisariatowi policji i prokuraturze środki oraz narzędzia niezbędne do poważnego traktowania wszystkich ofiar przemocy w internecie i szybkiego pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

"Te dochodzenia często trwają zbyt długo, co jest oczywiście niezwykle stresujące dla dotkniętych (przemocą) osób" – powiedziała minister, cytowana przez agencję dpa. (PAP)

dsk/