Penelope Cruz wywołała sensację we włoskim mieście. Kręci film z gwiazdą "Domu Gucci"

2022-08-09 16:20 aktualizacja: 2022-08-09, 21:02
Penelope Cruz, fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON
Penelope Cruz, fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON
Modena, położona na północy Włoch, jest bardzo popularna wśród turystów. Piękne krajobrazy, zachwycająca architektura, pyszna kuchnia a teraz doszedł jeszcze jeden wabik. Trwają tam zdjęcia do filmu o legendzie wyścigów samochodowych Enzo Ferrarim. Gra go Adam Driver, a jego żonę Laurę - Penelope Cruz i to jej obecność zelektryzowała mieszkańców i turystów.

W 1929 roku Enzo Ferrari założył własny zespół wyścigowy Scuderia Ferrari, któremu kibicują miliony fanów Formuły 1 na świecie. Zmarł w swym rodzinnym mieście w 1988 roku.

Film w reżyserii Michaela Manna przedstawi sylwetkę urodzonego w Modenie w 1898 roku kierowcy wyścigowego, założyciela wytwórni samochodów. Fabuła skoncentrowana będzie na trzech bardzo trudnych miesiącach jego życia.

Pojawienie się nagrodzonej Oscarem Penelope Cruz i nominowanego do tej nagrody Adama Drivera w mieście w regionie Emilia-Romania wywołało ogromną sensację. Aktorkę widziano w znanym lokalu o nazwie „Da Enzo”.

Plan obrazu „Ferrari” urządzono w różnych punktach miasta. Ekipa filmowa pojawiła się też w kolebce teamu Ferrari w Maranello na przedmieściach.

W jednej ze scen mieszkańcy Modeny mogli obejrzeć hiszpańską aktorkę jako panią Ferrari wracającą z targu z koszykami pełnymi warzyw.

W produkcji tej grają także Shailene Woodley i Patrick Dempsey.

Prace nad filmem biograficznym rozpoczęły się w lipcu po kilku latach ich zawieszenia, w trakcie których zmieniano plany dotyczące odtwórcy głównej roli. Brano pod uwagę między innymi Hugh Jackmana.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP Life)

js/