Johnny Depp wraca do pracy po skandalu. Pierwsze zdjęcie z planu

2022-08-11 22:57 aktualizacja: 2022-08-11, 22:58
W sieci zadebiutowało zdjęcie z filmu, który będzie początkiem nowego etapu w karierze Johnny'ego Deppa po wygranym procesie o zniesławienie z byłą żoną – Amber Heard. W reżyserowanym przez Maiwenn historycznym dramacie „Jeanne du Barry” słynny aktor wciela się w rolę króla Ludwika XV. I to właśnie "królewskie oblicze" Deppa można podziwiać na ujawnionym właśnie fotosie z tej produkcji.

Zdjęcia do filmu „Jeanne du Barry” rozpoczęły się pod koniec lipca w Paryżu. Filmowcy odwiedzą z kamerami między innymi pałac w Wersalu. Scenariusz filmu napisała jego reżyserka wspólnie z Teddym Lussi-Modestem („Cena sukcesu”). Maiwenn nie ograniczyła się do reżyserowania - występuje też w tytułowej roli kochanki króla Ludwika XV. W pozostałych rolach występują Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noemie Lvovsky, Pascal Greggory i India Hair.

Jak informuje portal „Variety”, bohaterka filmu, tytułowa Jeanne du Barry, to młoda dziewczyna pochodząca z klasy robotniczej, która dzięki inteligencji wspina się na szczyt społecznej hierarchii. Wkrótce wpada w oko królowi Ludwikowi XV, który nie jest świadomy, że kobieta, którą pokochał, ma opinię kurtyzany. Mając za nic dworską etykietę, władca sprowadza Jeanne do Wersalu. Jej przybycie rodzi wielki skandal.

Oskarżany w chwili śmierci o rozwiązłość i korupcję król Ludwik XV był jednym z najdłużej panujących francuskich władców. Zasiadał na tronie przez 59 lat. Z powodu skłonności do romansów doczekał się przydomka „Ukochany”.

W filmie „Jeanne du Barry” Johnny Depp gra pierwszą dużą rolę od 2020 roku, kiedy to wystąpił w biograficznym dramacie „Minamata”. Skandal obyczajowy, który zaczął się od głośnego felietonu Amber Heard, sprawił, że gwiazdor stracił szansę na wiele ról, m.in. w trzeciej części „Fantastycznych zwierząt”. Niedawne zwycięstwo w sądzie pozwoliło jednak Deppowi wrócić do pracy w Hollywood. (PAP Life)
gn/