9-latek odnaleziony w Zakopanem

2022-08-15 10:32 aktualizacja: 2022-08-15, 17:24
Dworzec w Zakopanem, gdzie zaginął chłopiec, Fot. PAP/Grzegorz Momot
Dworzec w Zakopanem, gdzie zaginął chłopiec, Fot. PAP/Grzegorz Momot
Małopolscy policjanci odnaleźli w poniedziałek 9-letniego chłopca, który zaginął dzień wcześniej w Zakopanem. "9-letni Oliwier został odnaleziony na Krupówkach przez małopolskich policjantów" - poinformował w poniedziałek rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

W niedzielę wieczorem do zakopiańskiej policji dotarło zgłoszenie o zaginięciu w niewyjaśnionych okolicznościach 9-letniego Oliwiera. Ostatni raz chłopiec był widziany w rejonie tymczasowego dworca autobusowego w Zakopanem.

Chłopiec przyjechał do Zakopanego wraz z matką z województwa łódzkiego. To właśnie matka dziewięciolatka zgłosiła jego zaginięcie, nie mogąc go odnaleźć.

Jak poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, pod Tatry przyjechały dodatkowe siły policji, aby uczestniczyć w akcji poszukiwania zaginionego.

Chłopiec ma ok. 140 cm wzrostu, waży ok. 28 kg, włosy jasne krótkie ciemny blond i oczy niebieskie. 9-latek był ubrany w niebieską koszulkę w dinozaurem, szare dresy z czarnymi wstawkami i granatowe adidasy. Może posiadać przy sobie niebieską torbę podróżną.

"Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w odnalezieniu Oliwiera proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem ul. Jagiellońska 32, tel. 47 83 47 400 lub pod numerem alarmowym 112" - brzmi komunikat policji.(PAP)

Autor Szymon Bafia