Żołnierze z całego świata nagrali życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego

2022-08-15 11:27 aktualizacja: 2022-08-15, 15:56
Fot. Print Sc.
Fot. Print Sc.
W filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych przez Ministerstwo Obrony Narodowej życzenia Polakom złożyli przedstawiciele kilkunastu armii, między innymi amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, jordańskiej, lankijskiej, litewskiej, hiszpańskiej, francuskiej, tanzańskiej i słowackiej.

"Zachęcając do wspólnego świętowania, jednocześnie dziękujemy za wszystkie życzenia, które w dniu swojego święta otrzymują żołnierze Wojska Polskiego. Zarówno te płynące z Polski, jak również życzenia od naszych sojuszników" – czytamy na Twitterze MON.

W dwuminutowym filmie pojawiają się życzenia od przedstawicieli kontyngentów misji pokojowych na Bliskim Wschodzie oraz sił NATO rozlokowanych w Polsce. Pojawiający się w nich żołnierze dziękują za wspólnie wypełniane zadania. "Dziękujemy za współpracę i za możliwość bycia częścią zespołu. Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego" – mówią brytyjscy saperzy.

Minister obrony i naczelny dowódca złożyli życzenia Polakom z okazji Święta Wojska Polskiego

Z okazji Święta Wojska Polskiego, życzenia Polsce złożyli także minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow i naczelny dowódca sił zbrojnych gen. Wałerij Załużny. Nawiązali m.in. do wspólnej walki polsko-ukraińskiej przeciwko Rosji bolszewickiej.

"Wszystkiego najlepszego dla naszej zaprzyjaźnionej Polski i Wojska Polskiego! Nasi ludzie dobrze wiedzą, że Siły Zbrojne są gwarancją niepodległości państwa i wolności narodu. Za wolność naszą i waszą!" - napisał Reznikow na Twitterze. Życzenia opublikował w języku polskim.

Gen. Załużny w wystąpieniu wideo zwrócił się do Polaków słowami "Drodzy bracia!" i złożył życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego. "W bitwie warszawskiej wasz naród bronił państwowości i uratował Europę przed najazdem bolszewików. Sojusznikiem Polski w tej wojnie była Ukraińska Republika Ludowa" - powiedział naczelny dowódca sił zbrojnych, występując na tle ukraińskich sztandarów i polskiej flagi państwowej.

"Jestem szczerze wdzięczny Polakom za wsparcie i pomoc w tym trudnym czasie. Walczymy o naszą i waszą wolność. Razem wygramy!" - powiedział gen. Załużny. Nagranie opublikowano na profilu Sztabu Generalnego armii ukraińskiej na Facebooku. 

Autor: Michał Szukała

mmi/