"Polskie atomówki" popłynęły po złoto! Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami Europy. Mamy też srebro i trzy brązowe medale

2022-08-20 13:28 aktualizacja: 2022-08-20, 20:39
Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji K2 500 m. Polki pokonały Belgijki o 0,81 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki. Polski zespół Julia Walczak - Sylwia Szczerbińska zdobył z kolei brąz w olimpijskiej konkurencji C2 500 m.

Naja i Puławska powalczą jeszcze o medal w czwórce na 500 m, a Puławska dodatkowo wystąpi w finale jedynek na tym samym dystansie.

Brązowy medal Walczak i Szczerbińskiej w konkurencji C2 500 m

Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zdobyły z kolei brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Triumfowały Ukrainki przed Węgierkami.

To trzeci medal wywalczony przez polską reprezentacją w Monachium. W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m, a sobotnim finale dwójek na 500 m triumfowały Karolina Naja i Anna Puławska.

Brąz dla Walczykiewicz w konkurencji K1 200 m

Kajakarka Marta Walczykiewicz zdobyła zaś brązowy medalw nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m. Polka straciła do zwyciężczyni Dunki Emmy Joergensen 0,28 sekundy. Druga na mecie była Słowenka Anja Osteman.

Trzecie miejsce Koliadycha w konkurencji C1 200 m

Kanadyjkarz Oleksii Koliadych zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji C1 200 m. Pochodzący z Ukrainy polski kanadyjkarz stracił to zwycięzcy Litwina Henrikas Zustautasa 0,33 sekundy, na drugim miejscu finiszował Hiszpan Pablo Grana.

Koliadych, tegoroczny mistrz świata w tej konkurencji, zdobył już piąty medal dla poslkiej reprezentacji w zawodach.

Srebrny medal Stepuna i Grabowskiego w K2 200 m

Z kolei wicemistrzami zostali kajakarze Jakub Stepun i Bartosz Grabowski. Srebro zdobyli w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Polacy przegrali zaledwie o 0,011 sekundy z Włochami. Na trzecim miejscu finiszowali Litwini.

Finał dwójek kajakowych były niezwykle zacięty, bowiem o kolejności decydował fotofinisz, a różnice między pierwszą trójką wynosiły tysięczne sekundy.

Stepun i Grabowski wywalczyli już szósty medal dla biało-czerwonych w regatach w Monachium. W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m.

Po południu rozegrane zostaną jeszcze finały na 5000 m z udziałem dwóch reprezentantów Polski. (PAP)