O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Objęta sankcjami żona rzecznika Kremla bawi się na wakacjach w Grecji. Internauci domagają się wyjaśnień

Objęta sankcjami żona rzecznika Kremla bawi się na wakacjach w Grecji. Na nagraniu opublikowanym przez Tatianę Nawkę na Instagramie widać jak 47-latka, zgodnie z grecką tradycją, tłucze talerze podczas imprezy w jednym ze znanych kurortów. Wideo podpisała: "rozbijanie talerzy jest częścią greckiego szaleństwa nocnego". Wpis wzbudził wiele kontrowersji wśród internautów.

Tatiana Nawka na wakacjach w Grecji. Fot. Twitter
Tatiana Nawka na wakacjach w Grecji. Fot. Twitter

„47-letnia Nawka żona rzecznika Kremla Dimitrija Pieskowa od początku wojny wspiera działania Rosji w Ukrainie” - pisze brytyjski dziennik Mirror. Dziennik podkreśla, że kobieta pozostaje aktywna na Instagramie, pomimo tego, że portal został uznany za ekstremistyczny i jest zakazany w Rosji. Wprowadzony przez Kreml program oceniający media społecznościowe pod względem szkodliwości nadzorował sam Pieskow. 

Nagranie opublikowane przez Rosjankę wywołało falę krytyki. Wściekli internauci domagają się wyjaśnień ze strony greckich władz. "Jak otrzymała wizę do kraju UE jeśli jest objęta sankcjami?", "Dlaczego nie jesteś na Krymie?"- pytają w komentarzach użytkownicy Instagrama.

W odpowiedzi Nawka usunęła wpis i wideo ze swojego profilu, jednak bez trudu można je znaleźć w mediach społecznościowych. "Proukraińskie portale udostępniają je z hasztagiem #banvisaforrussians (ograniczcie wizy Rosjanom), aby uniemożliwić obywatelom tego kraju, którzy wspierają wojnę, wyjazd za granicę" - pisze portal o2. 

Autorka: Daria Al Shehabi

Zobacz także

  • Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
    Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

    Rozmowy w Miami bez przełomu? Rzecznik Kremla zabrał głos

  • Władimir Putin i Dmitrij Pieskow, fot. PAP/EPA/SPUTNIK POOL/GRIGORY SYSOEV /SPUTNIK/KREMLIN POOL
    Władimir Putin i Dmitrij Pieskow, fot. PAP/EPA/SPUTNIK POOL/GRIGORY SYSOEV /SPUTNIK/KREMLIN POOL

    Zawieszenie broni w Ukrainie na czas świąt? Jest odpowiedź Kremla

  • Steven Witkoff. Fot. EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
    Steven Witkoff. Fot. EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

    Rozmowy pokojowe ws. Ukrainy. Jest data spotkania Witkoffa z Putinem w Moskwie

  • Dmitrij Pieskow, fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
    Dmitrij Pieskow, fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

    Rzecznik Kremla twierdzi, że Rosja chce dążyć do pokojowego rozwiązania konfliktu z Ukrainą

Serwisy ogólnodostępne PAP