Dwaj mężczyźni wrzucili psa do studni. "Bo szczekał na rowerzystów"

2022-08-26 16:03 aktualizacja: 2022-08-26, 18:47
dwaj mężczyźni wrzucili psa do studni Fot. Policja Warmińsko-Mazurska
dwaj mężczyźni wrzucili psa do studni Fot. Policja Warmińsko-Mazurska
Dwóch mężczyzn wrzuciło psa do betonowej studni, z której nie mógł się wydostać - poinformowała w piątek warmińsko-mazurska policja. Zwierzę uratowano, dzięki postawie przechodnia, który zauważył to zdarzenie i zatrzymał sprawców.

Policję o zdarzeniu w gminie Dywity powiadomił świadek, który ujął sprawców znęcania się nad zwierzęciem. Zauważył on dwóch mężczyzn, którzy wrzucili niewielkiego psa do betonowej studni. Wewnątrz nie było wody, ale studnia była na tyle głęboka, ze zwierzę nie mogło wydostać się z niej samodzielnie.

"Świadek, mając świadomość, że życie i zdrowie zwierzęcia jest zagrożone, natychmiast zareagował. Zadzwonił na numer alarmowy, a następnie podszedł do studni i zrzucił betonowy właz, aby pomóc zwierzęciu. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, któremu przekazał wskazanych mężczyzn" - podała policja.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu olsztyńskiego w wieku 40 i 59 lat. Byli kompletnie pijani. Powiedzieli funkcjonariuszom, że wrzucili błąkającego się po okolicy psa do studni, bo szczekał na przejeżdżających rowerzystów.

Na miejsce wezwano pracowników schroniska w Tomarynach, którzy wydostali psa ze studni i zabrali go do swojej placówki. Na razie nie udało się ustalić właściciela zwierzęcia.

Policja poinformowała, że obaj zatrzymani w najbliższym czasie usłyszą zarzut znęcania się na zwierzęciem, za co grozi do trzech lat więzienia. Gdyby sąd uznał, że działali oni ze szczególnym okrucieństwem, może im grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mar/