13-latek wszedł na transformator. Został porażony prądem i nieprzytomny wisiał na urządzeniu

2022-09-02 14:20 aktualizacja: 2022-09-02, 17:21
Fot. Facebook/KP PSP Janów Lubelski
Fot. Facebook/KP PSP Janów Lubelski
W stanie zagrażającym życiu do szpitala trafił 13-latek, który wszedł na transformator średniego napięcia obok szkoły w miejscowości Łążek Ordynacki (pow. janowski) i został porażony prądem. Przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim st. bryg. Grzegorz Pazdrak poinformował, że w czwartek o godz. 17.34 strażacy otrzymali zgłoszenie o chłopcu, który został porażony prądem i wisi nieprzytomny na transformatorze obok szkoły w miejscowości Łążek Ordynacki.

Jak podał, pierwsi strażacy przyjechali na miejsce po 14 minutach od zgłoszenia i zobaczyli, że na transformatorze średniego napięcia na wysokości czterech metrów wisi głową w dół zaczepiony nogą za element konstrukcyjny przytomny chłopiec.

Po odłączeniu energii elektrycznej, przekazał, strażacy zdjęci chłopca z transformatora, usunęli z niego przypaloną odzież, opatrzyli rany hydrożelami i okryli folią termiczną.

Następnie 13-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Asp. szt. Faustyna Łazur z KPP w Janowie Lubelskim podała, że po przybyciu do szpitala lekarze stwierdzili, że chłopiec jest w stanie zagrażającym życiu i ma oparzenia ok. 40 proc. ciała.

Policja ustaliła, że w czwartek po południu trzech chłopców bawiło się na terenie zamkniętej o tej porze szkoły podstawowej. Jeden z nich wszedł na znajdujący się w pobliżu transformator i został porażony prądem. Pomoc wezwał jeden z bawiących się z nim chłopców.

Łazur poinformowała, że przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

mar/