Chorwacja. Zmarła konsul RP w Zagrzebiu

2022-09-06 00:03 aktualizacja: 2022-09-06, 15:15
Dagmara Luković. Fot. Facebook/Dagmara Luković
Dagmara Luković. Fot. Facebook/Dagmara Luković
2 września w szpitalu w Zagrzebiu zmarła konsul RP Dagmara Luković - poinformował na Facebooku ambasador RP w Chorwacji Andrzej Jasionowski. Jak podkreślił zmarła konsul bardzo lubiła swoją pracę i miała plany na przyszłość. Bardzo angażowała się w pomoc ofiarom niedawnej tragicznej katastrofy polskiego autokaru w Chorwacji.

Dwa tygodnie temu jechaliśmy na lotnisko odwozić rannych z katastrofy autobusu. Była zmęczona, ale lubiła swoją pracę, mimo że obecny sezon turystyczny jest bardzo trudny. Mówiła, że cieszy się na swój zaplanowany na drugą połowę września urlop. Cieszyła się z mającego się niebawem narodzić wnuka. Niedawno obroniła pracę doktorską. Mimo choroby miała plany na przyszłość - wspominał zmarłą ambasador Jasionowski.

 

2 września wieczorem w szpitalu w Zagrzebiu zmarła Dagmara Luković - Konsul RP. Dwa tygodnie temu jechaliśmy na...

Posted by Andrzej Jasionowski on Saturday, September 3, 2022

Mieszkańcy jej rodzinnego Sławna wspominali, że od zawsze chciała zwiedzać świat. Od razu po studiach wyjechała do dawnej Jugosławii, gdzie poznała swojego męża.

Luković mieszkała ponad 25 lat w Serbii. W 2010 r. dostała pracę w polskiej ambasadzie w Belgradzie. Odpowiadała za dyplomację publiczną i kulturalną. Po przeprowadzce do Chorwacji, dostała posadę w ambasadzie RP w Zagrzebiu na podobnym stanowisku. Później została konsulem RP w Chorwacji.

Czynnie włączyła się w pomoc poszkodowanym w wypadku 6 sierpnia w Chorwacji polskim pielgrzymom udającym się do Medjugorje. (PAP)

dsk/