Magda Linette zagra w finale Turnieju WTA w Chennai

2022-09-17 20:08 aktualizacja: 2022-09-17, 20:14
Magda Linette. Fot. PAP/Leszek Szymański
Magda Linette. Fot. PAP/Leszek Szymański
Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Chennai (Madras) w Indiach. Polska tenisistka pokonała Brytyjkę Katie Swan, która przy stanie 3:0 dla Linette skreczowała. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Linda Fruhvirtova.

Linette zajmuje w światowym rankingu 67. miejsce, a Swan - 174. W sobotę po raz pierwszy zmierzyły się na korcie. Mecz trwał tylko 17 minut. Brytyjka po trzecim gemie poprosiła o przerwę medyczną, ale nie była w stanie kontynuować gry.

30-letnia poznanianka w turnieju wcześniej przeszła przez trzy rundy. W pokonanym polu zostawiła Japonkę Moyukę Uchijimę, Rosjankę Oksanę Sielechmietiewą, a w ćwierćfinale uległa jej Kanadyjka Rebecca Marino. Co ciekawe, Polka do tej pory nie przegrała nawet seta.

"Przykro, że wygrałam w takich okolicznościach. Wolałabym zwyciężyć na korcie, ale taki jest też i tenis. W sumie dzięki temu zaoszczędziłam trochę sił. W finale spodziewam się zaciętego boju" - powiedziała bezpośrednio po spotkaniu Linette, dla której będzie to pierwszy finał WTA w tym roku.

Jej finałowa przeciwniczka, 17-letnia Czeszka, zajmuje 130. miejsce w rankingu WTA. Fruhvirtova w drugim półfinale, po blisko trzygodzinnym pojedynku, wygrała z Argentynką Nadią Podoroską 5:7, 6:2, 6:4. Czeszka po raz pierwszy w karierze zagra o tytuł turnieju rangi WTA. Bez względu na wynik finału, także po raz pierwszy awansuje do czołowej setki światowego rankingu. (PAP)

kgr/