Rzekomy syn króla Karola III i królowej Camilli chce się spotkać z księciem Harrym

2022-09-23 16:29 aktualizacja: 2022-09-24, 11:21
Król Karol III i królowa Camilla. Fot. PAP/EPA
Król Karol III i królowa Camilla. Fot. PAP/EPA
56-letni Simon Dorante-Day zamierza uściskać Harry’ego i porozmawiać z nim „jak czarna owca z czarną owcą” (rodziny królewskiej). Ma dla niego wiele rad, między innymi, jak Harry powinien wspierać Meghan Markle.

Mężczyzna, który urodził się w angielskim Portsmouth, a obecnie mieszka w australijskim stanie Queensland i jest inżynierem, stał się znany za sprawą wcześniejszych wypowiedzi, w których twierdził, że jako nieślubne dziecko ówczesnego księcia Karola, został (gdy miał zaledwie 8 miesięcy) oddany do adopcji. O jego prawdziwym pochodzeniu miała mu powiedzieć na łożu śmierci „przybrana babcia”, która dawniej pracowała dla królowej i księcia Filipa. Jego wypowiedzi zyskały taką popularność w Internecie, że stały się viralem, gdy zaczął publicznie zestawiać swoje zdjęcia ze zdjęciami członków rodziny królewskiej, by ludzie sami zobaczyli, że jest bardzo podobny do Windsorów. Zwłaszcza do Karola.

Wypowiadając się teraz dla australijskiej, komercyjnej telewizji Channel Seven, podkreślił, że ma już plan „tajnego spotkania” i że jako „tajny syn”, którego Karol unikał od urodzenia, ma z Harrym „wiele do omówienia”. Dodał, że w takim spotkaniu mogłyby też uczestniczyć ich żony, bo one również mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim to, że nie są białe (żona Dorante-Day jest Aborygenką) i z tego powodu doświadczyły rasistowskich zachowań.

Simon Dorante-Day współczuje zarówno Harry’emu, jak i Meghan Markle krytyki w mediach na temat ich „mowy ciała” podczas ceremonii pogrzebowej Elżbiety II. „Kiedy ludzie mówią, że wyglądał na bardzo zdenerwowanego i zirytowanego, rozumiem, skąd to się u niego bierze. Martwi się, że ktoś zaatakuje Meghan i powie coś, co zmusi ją do reakcji”, stwierdził. „Radzę Harry’emu, by nie powstrzymywał Meghan przed wyrażaniem, tego, co czuje” – zauważył. (PAP Life)

gn/