W poniedziałek od zachodu pogorszenie pogody. Zatoka niżowa z frontem atmosferycznym

2022-09-25 19:54 aktualizacja: 2022-09-26, 10:11
Jesienne opady deszczu Fot. PAP/Leszek Szymański
Jesienne opady deszczu Fot. PAP/Leszek Szymański
Od zachodu do Polski wejdzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym i towarzyszącym mu słabymi opadami deszczu - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przekazanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek należy spodziewać się pogorszenia pogody, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju.

"Od zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który powoli będzie wędrował do centrum kraju. Według naszych szacunków w południe dojdzie do linii od Zatoki Gdańskiej po Śląsk. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca we wschodniej połowie kraju. Od Kaszub, Warmii na północy, po Śląsk i Małopolskę na południu, możliwe są słabe burze i niezbyt duże opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na północy kraju, do 17-18 stopni w centralnej i południowo-zachodniej części Polski" - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Według synoptyków IMGW-PIB, taka jesienna pogoda, w czasie której nie zabraknie chmur i przelotnych opadów przeplatanych przebłyskami słońca, podczas których temperatura w dzień może lokalnie dochodzić do 15-17 stopni, będzie nam towarzyszyć przez najbliższe kilka dni. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

mar/