Tragedia pod Krakowem. Strażacy OSP potrąceni przez samochód. Jeden śmiertelnie

2022-09-27 08:49 aktualizacja: 2022-09-27, 14:29
Jeden z mężczyzn, 38-latek, zmarł na miejscu mimo reanimacji. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Albert Zawada
Jeden z mężczyzn, 38-latek, zmarł na miejscu mimo reanimacji. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Albert Zawada
Troje strażaków OSP zostało potrąconych przez samochód w nocy na A4 w okolicach Chrosnej w gminie Liszki pod Krakowem. Jeden z mężczyzn, 38-latek, zmarł na miejscu mimo reanimacji. Druhowie pomagali w zabeczpieczaniu miejsca po zderzeniu BMW z łosiem.

Strażacy brali udział w akcji zabezpieczania miejsca kolizji ok. 3 kilometry od bramek na autostradzie A4 w Balicach, w kierunku Krakowa. "Kierująca BMW zderzyła się z półtonowym łosiem. Zwierzę przechodziło przez autostradę, choć jest ona odgrodzona. Kobiecie nic się nie stało. Łosia uśpił weterynarz" - powiedział we wtorek PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

W miejsce tego zdarzenia skierowano siły Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i miejscowej Ochotnieczej Straży Pożarnej, (OSP).

Troje druhów OSP zabezpieczało miejsce, ale zeszli na bok, widząc nadjeżdżające samochody - mazdę, a za nim ciężarowy Iveco. "O ile kierujący mazdą zaczął zwalniać, to kierujący Iveco uderzył w tył mazdy i stracił panowanie na pojazdem - zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie" - relacjonował Gleń.

38-latek zmarł na miejscu mimo reanimacji. Strażaczka ciężko ranna trafiła do szpitala. Według nieoficjalnego źródła PAP, kobieta jest żoną zmarłego 38-latka. Para ma czworo dzieci. Stan trzeciego druha jest dobry, jest w domu.

Na miejscu był prokurator, który wraz z policją będzie wyjaśniał dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Rodzinie ofiar wypadku wsparcia udzielają psychologowie.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

an/