Grupa Maneskin opublikowała zapowiedź nowej piosenki. Wkrótce premiera

2022-10-05 17:30 aktualizacja: 2022-10-05, 21:02
Koncert grupy Maneskin. Fot. Guerin Charles/ABACA PAP
Koncert grupy Maneskin. Fot. Guerin Charles/ABACA PAP
35 sekund. Tyle trwa opublikowane w mediach społecznościowych wideo zwiastujące najnowszą piosenkę i teledysk włoskiego zespołu Maneskin. To jednak wystarczyło, by fani grupy uznali ją za pewny przebój, który podbije świat. Premierę "The loneliest", bo taki tytuł nosi ten utwór, zapowiedziano na piątek 7 października.

Fragment wideo, który opublikowano na profilach grupy w mediach społecznościowych, wywołał ogromny entuzjazm. Fanów zachwyciła zarówno sama piosenka utrzymana w klimacie rockowej ballady, jak i mroczny, poruszający teledysk przedstawiający wokalistę rzymskiej grupy Damiano Davida. "The loneliest" dotrze do miłośników dwudziestolatków z Wiecznego Miasta po pięciu miesiącach od premiery poprzedniego utworu - "Supermodel".

Założona w 2016 roku grupa Maneskin, która występowała najpierw na jednej z głównych ulic stolicy Włoch, w ciągu półtora roku odniosła na świecie ogromny sukces i podbiła rynek muzyczny na wszystkich kontynentach. Pasmo triumfów zapoczątkowało w marcu 2021 roku zwycięstwo na festiwalu włoskiej piosenki w San Remo. Zwycięski utwór "Zitti e buoni" młodzi Włosi zawieźli potem na konkurs Eurowizji, który wygrali. W kolejnych miesiącach wystąpili na największych festiwalach muzycznych na świecie i na wspólnym koncercie z The Rolling Stones, co potwierdziło ich bardzo mocną pozycję w USA.

Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi i Ethan Torchio, czyli członkowie zespołu, zdobyli dziesiątki nagród na świecie, a ich dokonania i pobite rekordy przyprawiają o zawrót głowy. Mają na koncie sześć diamentowych płyt, 133 platynowe, 34 złote, a także 4 miliardy wyświetleń ich utworów na platformach streamingowych. Wywołująca już teraz zachwyt piosenka "The loneliest" niewątpliwie powiększy ten dorobek.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP Life)

mj/