Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu - w przyszłym tygodniu

2022-10-06 14:15 aktualizacja: 2022-10-06, 15:28
Posłowie PiS głosują podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie, fot. PAP/Mateusz Marek
Posłowie PiS głosują podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie, fot. PAP/Mateusz Marek
W przyszły czwartek lub piątek mogłoby odbyć się dodatkowe posiedzenie Sejmu; czekamy na decyzję w tej sprawie - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany czy izba zajmie się w przyszłym tygodniu zapowiedzianym przez rząd projektem ws. specjalnej taryfy na prąd m.in. dla samorządów.

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi szczegóły propozycji dotyczącej specjalnej taryfy, która ma ochronić samorządy, podmioty wrażliwe czy małe i średnie firmy przed wielokrotnymi podwyżkami cen energii elektrycznej.

O to, czy to możliwe, że w projektem zajmie się w przyszłym tygodniu Sejm, pytany był w Polsat News wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. "To się dopiero okaże, w tej chwili nie ma jeszcze takiej decyzji czy takiego planu. Ale przewidujemy, że (w) czwartek lub piątek, raczej w piątek w przyszłym tygodniu mogłyby być dodatkowe posiedzenie, gdyby ono było potrzebne" - powiedział Terlecki.

"A, sadząc po tempie prac rządu, to jest całkiem możliwe. Czekamy na ostateczną decyzję w tej sprawie" - dodał szef klubu PiS.

Zgodnie z informacją na stronie Sejmu, planowane kolejne posiedzenie izby miałoby się odbyć w dniach 26-27 października.

Wcześniej w czwartek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami. Podczas spotkania Morawiecki zapowiedział, że poprzez odpowiednie rozwiązania ustawowe rząd postara się zapewnić samorządowcom dużo tańszy prąd niż ten, który był dotychczas proponowany; będzie również specjalna taryfa dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw - poinformował.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

js/