Nowe ustalenia ws. zhakowania serwerów Senatu. Atak odbył się z Rosji

2022-10-27 15:48 aktualizacja: 2022-10-28, 09:29
Senat, Fot. PAP/Leszek Szymański
Senat, Fot. PAP/Leszek Szymański
Atak hakersk DDoS na senackie serwery miał charakter wielokierunkowy, był w tym między innymi z terenu Federacji Rosyjskiej - poinformowało w czwartek Centrum Informacyjne Senatu. Podkreśliło, że obecnie serwis internetowy funkcjonuje normalnie.

"W czwartek, 27 października br. w godzinach przedpołudniowych miał miejsce atak DDoS na serwery, utrzymujące stronę internetową Senatu RP. Atak miał charakter wielokierunkowy, w tym między innymi z terenu Federacji Rosyjskiej" - podało w komunikacie CIS.

Jak zaznaczono, wdrożone zostały procedury bezpieczeństwa, a w chwili obecnej serwis internetowy funkcjonuje normalnie.

"Nie wiem, czy to wynika z naszej wczorajszej uchwały o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny, czy to tylko koincydencja, ale trwa silny atak hakerski na nasze serwery" - mówił w czwartek przed południem marszałek Senatu Tomasz Grodzki podczas obrad Izby.

Senat w środę przyjął uchwałę o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny. Uchwała wzywa także społeczność międzynarodową do udzielenia wsparcia Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu prowadzącemu dochodzenia wobec osób odpowiedzialnych za zbrodnie na Ukrainie. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

kw/