PZPN podjął decyzję ws. ochroniarza Lewandowskiego

2022-11-12 14:51 aktualizacja: 2022-11-13, 10:13
Robert Lewandowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Robert Lewandowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Dominika Gruszewskiego, którego zatrudniono w roli ochroniarza Roberta Lewandowskiego w reprezentacji, zdecydowano o odsunięciu go od wszelkich aktywności związanych z drużyną narodową.

"Polski Związek Piłki Nożnej wystąpi do właściwych organów państwowych oraz służb, celem ustalenia wiarygodności, na dzisiaj w żaden sposób nie potwierdzonych i nie zweryfikowanych, doniesień medialnych dotyczących Dominika Gruszewskiego. Do tego czasu nie będzie on brał udziału w działalności reprezentacji Polski w piłce nożnej" - głosi komunikat opublikowany na stronie PZPN.

W ogłoszeniu piłkarska centrala tłumaczy, że "drużynie narodowej, przygotowującej się do udziału w turnieju finałowym mistrzostw świata, niezbędny jest spokój oraz odpowiednie warunki, pozwalające skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Wszelkie niezweryfikowane doniesienia medialne i wydarzenia powodujące zakłócenie rytmu przygotowań do mundialu, mogą działać na szkodę zespołu. Stąd, w trosce o dobro drużyny, decyzja o konieczności wyjaśnienia wszelkich okoliczności i wątpliwości w tej sprawie".

W tym tygodniu Wirtualna Polska podała, że Dominik G., ps. Grucha, który został zatrudniony przez PZPN jako ochroniarz Roberta Lewandowskiego podczas zgrupowań reprezentacji Polski, jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Miał być w ekipie PZPN, która 17 listopada wyleci do Kataru. (PAP)

mj/