Jan Błachowicz zawalczy o pas mistrza UFC. Przeciwnikiem Polaka będzie Rosjanin

2022-11-24 09:49 aktualizacja: 2022-11-24, 13:04
Jan Błachowicz. Fot. Instagram/Jan Błachowicz
Jan Błachowicz. Fot. Instagram/Jan Błachowicz
Jan Błachowicz stanie przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej mieszanych sztuk walki (MMA). Rywalem Polaka na gali UFC 10 grudnia w Las Vegas o wakujący tytuł będzie Rosjanin Magomied Ankalajew.

Pierwotnie w tym terminie mieli walczyć broniący pasa Jiri Prochazka i Glover Teixeira, który tytułu mistrzowskiego pozbawił Błachowicza w październiku 2021 roku. Jednak Czech w trakcie treningów doznał poważnej kontuzji ramienia. Czeka go operacja i realnie do zawodowego sportu ma szansę wrócić za rok. Brazylijczyk natomiast odrzucił możliwość walki z Ankalajewem.

39-letni obecnie Błachowicz (29-9) w Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w wadze półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

Natomiast 6 marca 2021 roku na gali UFC w Las Vegas Polak obronił pas, wygrywając jednogłośnie na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Później doznał porażki z Teixeirą.

Dziewięć lat młodszy Ankalajew może się pochwalić bilansem 18 zwycięstw i jednej porażki. Wygrał dziewięć ostatnich walk.(PAP)

dsk/

TEMATY: