Szefowa MKiŚ: obniżka cen gazu to kluczowa sprawa

2022-11-30 07:01 aktualizacja: 2022-11-30, 10:28
Palnik gazowy. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Palnik gazowy. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Do czasu uzgodnienia propozycji legislacyjnej w sprawie mechanizmu korekty rynkowej (limitu cen gazu) wstrzymane zostaną dalsze głosowania – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w środowej "Gazecie Polskiej".

Anna Moskwa, pytana, jaka jest szansa, że UE zgodzi się na limit cen gazu, powiedziała, że kilka dni temu odbyła się Rada Ministrów UE ds. energii.

"Zaznaczyłam wtedy, że kwestia obniżenia cen na gaz jest absolutnie kluczowa. Tu nie ma pola do dyskusji czy interpretacji. Dokument w zaproponowanym dotychczas kształcie nie rozwiązuje problemu. Polska oczekuje zdecydowanych działań o charakterze legislacyjnym, dotyczących wprowadzenia gas price cap na akceptowalnym dla odbiorców końcowym poziomie.

Udało się doprowadzić do tego, że do czasu uzgodnienia propozycji legislacyjnej w sprawie mechanizmu korekty rynkowej (limitu cen gazu) wstrzymane zostaną dalsze głosowania. Polska i większość państw członkowskich nie zgadzają się na akceptowanie żadnych kolejnych aktów prawnych, dopóki nie będzie porozumienia w sprawie pułapu cenowego na gaz – pisze "GP". (PAP)

kgr/

TEMATY: