Tragiczny wypadek w Boronowie pod Lublińcem. Nie żyją trzy osoby

2022-12-06 08:41 aktualizacja: 2022-12-06, 20:54
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu/FB
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu/FB
Trzy osoby zginęły wskutek wypadku drogowego, do jakiego doszło we wtorek rano w miejscowości Boronów nieopodal Lublińca (Śląskie). Przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w auto osobowe, które znalazło się pod przyczepą. Zablokowana została droga nr 905.

Jak wynika z wtorkowej informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym nastąpiło na drodze wojewódzkiej nr 905 w Boronowie po godz. 6. rano.

„Przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w samochód osobowy, który znalazł się pod przyczepą. Pojazdem osobowym podróżowały trzy osoby. Lekarz stwierdził ich zgon” – zrelacjonowały służby kryzysowe wojewody.

Droga pomiędzy Boronowem a Olszyną została po wypadku zablokowana. Wyznaczono objazdy. Droga wojewódzka nr 905 przebiega w tej części woj. śląskiego równolegle do autostrady A1 na zachód od niej, łącząc miejscowości Herby i Piasek.

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował PAP, że do działań po porannym wypadku w Boronowie zadysponowano dziewięć jednostek straży pożarnej.(PAP)

Autor: Mateusz Babak

mmi/