Piłkarz porzucił znaną piosenkarkę. Artystka dosadnie wyraziła swoje uczucia w piosence

2023-01-12 19:59 aktualizacja: 2023-01-13, 19:10
Shakira. Fot. PAP/Panoramic/Norbert Scanella
Shakira. Fot. PAP/Panoramic/Norbert Scanella
Shakira i Gerrard Piqué uchodzili za jedną z najlepiej dobranych par showbiznesu. Piłkarz i piosenkarka rozstali się po ponad 10 latach w tle kontrowersji dotyczących domniemanej niewierności mężczyzny. Kobieta skomentowała rozstanie i jego powody w utworze, który w ciągu doby od opublikowania na platformie YouTube zdobył ponad 40 milionów wyświetleń.

Kolumbijska piosenkarka Shakira od ponad dekady żyła w związku z piłkarzem Gerrardem Piqué. Para chętnie pokazywała się publicznie, jednak niedawno media zaczęły spekulować o kryzysie w ich związku. W czerwcu 2022 roku para potwierdziła rozstanie. 

Spekulacje o niewierności gwiazdy footballu nie cichły, do czego artystka nie odnosiła się bezpośrednio. Dopiero opublikowany w  mediach społecznościowych w 2023 roku utwór pt. "BZRP" stał się muzycznym komentarzem do relacji z Hiszpanem. 

Wokalistka w kolejnych wersach zwraca  się bezpośrednio do adresata piosenki. W pewnym momencie nawet pada nazwisko Piqué. Shakira krytykuje porzucenie jej dla młodszej partnerki, podkreśla jednocześnie,  że jeśli będzie chciał do niej wrócić, to nie będzie to możliwe.  "Jestem warta tyle, co dwie 22-latki, zamieniłeś ferrari na twingo, zamieniłeś rolexa na casio" - artystka nawiązuje do romansu piłkarza, podkreśla różnice między sobą i kochanką. W tekście deklaruje, że mężczyzna zostawił ją z długami, co może nawiązywać do kłopotów podatkowych, z jakimi kojarzona jest ostatnio artystka. "Tyle mówienia o byciu mistrzem, a kiedy cię potrzebowałam, dałeś mi najgorszą wersję siebie" - śpiewa nawiązując do kariery byłego partnera.

Shakira i Piqué byli parą w latach 2010-2022. Mają dwóch synów: Milana  urodzonego w 2013 i dwa lata młodszego Sashę.

Autorka: Klaudia Grzywacz