GDDKiA: Gołoledź, śnieg, śnieg z deszczem i mgły utrudniają jazdę kierowcom

2023-01-28 08:17 aktualizacja: 2023-01-28, 11:47
Sytuacja na drogach, Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Sytuacja na drogach, Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Przed gołoledzią, śniegiem, śniegiem z deszczem i mgłami przestrzegła kierowców GDDKiA w komunikacie wydanym w sobotę rano. Jednocześnie poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne dzięki pracy 465 pojazdów do zimowego utrzymania.

Na gołoledź trzeba uważać szczególnie w Małopolsce na dk 47 odc. Nowy Targ – granica państwa, dk 49 odc. Nowy Targ – granica państwa, dk75 odc. Nowy Sącz - granica państwa. Natomiast na Podlasiu lokalna śliskość występuje na dk 19 odc. Białystok – granica państwa.

Opady śniegu utrudniają jazdę w woj. podlaskim, małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim i podkarpackim.

Natomiast śnieg z deszczem występuje w całym kraju z wyjątkiem województwa: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

Mgła ogranicza widoczność na drogach Dolnośląskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 465 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA przekazała, że w dzień będzie zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem północno-zachodniej części kraju słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od -1 st. C do 1 st. C, w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie miejscami -2 st. C, a na Podhalu lokalnie -4 st. C. Najcieplej nad morzem, około 3°C.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, na północy kraju stopniowo skręcający na zachodni. (PAP)

kw/